اخبار صنعت بیمه

اساسنامه نمونه شرکت های بیمه ابلاغ شد

  

 

روز گذشته نشستی با حضور رئیس کل، هیات عامل، مدیران نظارت فنی و فناوری اطلاعات و ارتباطات بیمه مرکزی، مدیران عامل شرکت‌های بیمه و دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران با محوریت بیمه شخص ثالث برگزار شد.

در این جلسه، دکتر همتی با اعلام این خبر گفت: با توجه به توافق سازمان بورس و اوراق بهادر و بیمه مرکزی، اساسنامه نمونه شرکت‌های بیمه در چارچوب آئین نامه حاکمیت شرکتی، این اساسنامه به شرکت های بیمه  ابلاغ شد و شرکت های بیمه حداکثر شش ماه فرصت دارند که اساسنامه را به تصویب مجامع خود برسانند.

 بنابراین گزارش در جلسه فوق، نحوه اجرای هماهنگ آیین نامه شماره ۱۸ قانون بیمه شخص ثالث مطرح و تبادل نظر شد.

مشکلات مربوط به نحوه صدور بیمه نامه های شخص ثالث خودروهای صفر کیلومتر موضوع دیگر بحث امروز مدیران عامل با رئیس کل و اعضاء هیات عامل بیمه مرکزی بود که مقرر شد در چارچوب نظر سندیکای بیمه گران ایران پیگیری لازم از طریق دو خودروساز عمده کشور انجام گیرد.

در این جلسه همچنین موضوع حذف کوپن از بیمه شخص ثالث مطرح و رئیس کل بیمه مرکزی بر اساس تصمیم قبلی بر اجرای آن از اول سال آینده تاکید کرد. 

 

 

 

 

 

گزارش تصویری نشست شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی صنعت بیمه

  

دوشنبه 30 بهمن 1396 نشست شورای هماهنگی مدیران روابط عمومی صنعت بیمه به میزبانی شرکت بیمه ایران معین و با حضور مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی و تعداد زیادی از مدیران روابط عمومی شرکتهای بیمه برگزار شد.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پژوهشکده بیمه گزارش طرح‌های پژوهشی‌اش را منتشر کرد

 

پژوهشکده بیمه گزارش طرح‌های پژوهشی انجام شده در این پژوهشکده و نیز عناوین پایان‌نامه‌های دانشجویی مورد حمایت‌اش را در سایت پژوهشکده و پرتال کتابخانه در اختیار علاقمندان و صاحب‌نظران این حوزه قرار داد.

 

 

گزارش طرح‌های پژوهشی پژوهشکده بیمه بر روی وب‌سایت پژوهشکده به آدرس www.irc.ac.ir/gozareshtarh  قابل دسترسی و دریافت است.

 

 

همچنین عناوین پایان‌نامه‌های دانشجویی مورد حمایت نیز از طریق پرتال کتابخانه پژوهشکده به آدرس http://lib.irc.ac.ir  قابل مشاهده است.

 

 

نشست هماهنگی مدیران روابط عمومی صنعت بیمه برگزار شد

 

 

 

صبح امروز 30 بهمن 1396 نشست هماهنگی مدیران روابط عمومی صنعت بیمه با حضور آقای مصطفی زندی مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی و مدیران روابط  عمومی صنعت بیمه به میزبانی شرکت بیمه ایران معین برگزار شد.

سخنران اول این نشست آقای سید غلامرضا کاظمی دینان از پیشکسوتان و صاحب‌نظران حوزه روابط عمومی بود که در خصوص ویژگیهای روابط  عمومی فعال و موفق سخن گفت و توصیه‌های کاربردی به  مدیران و فعالان روابط عمومی صنعت بیمه ارائه داد.

در بخش بعدی این برنامه خانم لیلا طاهری رییس روابط عمومی و ارتباط با مشتریان بیمه ایران معین سخنانی با موضوع مسئولیت اجتماعی شرکتی ایراد کرد. وی در سخنانش به نقش و تأثیرگذاری این موضوع در محبوب سازی برند شرکتها و همبستگی با جامعه اشاره و رویکردهای نوین مسئولیت اجتماعی شرکتی در دنیا را معرفی کرد.

در ادامه مدیرکل روابط عمومی بیمه مرکزی بر اهمیت مسئولیت اجتماعی شرکتی و پرداختن هرچه بیشتر شرکت‌های بیمه به این مهم تأکید کرد و خواهان بررسی این موضوع به صورت برنامه مشترک جمعی توسط کارگروه‌های  تخصصی شورای مدیران روابط عمومی صنعت بیمه شد. در این راستا آقای محمدعلی مدیر روابط عمومی پژوهشکده بیمه برگزاری کارگاه آموزشی تخصصی با موضوع مسئولیت اجتماعی شرکتی در صنعت بیمه و تدوین کتابی با این موضوع را پیشنهاد کرد که مورد استقبال حاضران قرار گرفت.

 محوری‌ترین بحث نشست امروز  نمایشگاه بورس، بانک و بیمه فروردین ماه 1397 بود. بیشتر مدیران روابط عمومی حاضر در نشست به زمان و نحوه برگزاری این نمایشگاه، نبود نظم و هماهنگی در برگزاری و مناسب نبودن فضا و سالن‌های اختصاص داده شده به شرکت‌های بیمه و جانمایی غرفه‌های شرکت‌های بیمه  انتقاد داشتند.

 

عدم حضور شرکت‌های بیمه در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه فروردین 97 به عنوان یکی از راهکارهای اعتراضی مطرح شد و مقرر گردید تا ضمن تدوین بیانیه مشترک نقطه نظرات و انتقادات شرکت‌های بیمه به نحوه برگزاری این نمایشگاه اعلام شود و پس از ابلاغ به مسئولین و برگزار کنندگان این برنامه ، تصمیم گیری نهایی  صورت پذیرد.

پژوهشکده بیمه سمینار "توسعه بیمه‌های زندگی" برگزاری می‌کند

 

در راستای توسعه بیمه‌های زندگی سمیناری با همین عنوان در تاریخ هفتم اسفند ماه سالجاری و با سخنرانی آقایان دکتر عبدالناصر همتی، معصوم ضمیری و خلیل حسن‌زاده کمند برگزار خواهد شد.

علاقمندان و پژوهشگران حوزه بیمه می‌توانند مقاله‌های خود در محورهای زیر را تا تاریخ 14 بهمن ماه به دبیرخانه سمینار ارسال کنند.

 

محورها:

وضعیت موجود

-         مقایسه وضعیت حال و گذشته صنعت بیمه زندگی

-         چالش‌های ساختاری صنعت بیمه زندگی

·       بازاریابی  وشبکه فروش

·       سرمایه‌گذاری ذخایر بیمه زندگی

·       ابعاد مقرراتی بیمه‌های زندگی

·       ابعاد فرهنگی، اقتصادی، اجتمعای و حقوقی توسعه بیمه‌های زندگی

 

نیازسنجی و مطالعه بازار

-         تجربیات بین المللی در زمینه توسعه بیمه‌های زندگی

-         شناسایی ریسکهای وابسته به محصولات بیمه زندگی

-         فناروی اطلاعات و ابزارهای موجود برای توسعه بیمه‌های زندگی

-         محصولات جایگزین یا مکمل محصولات بیمه‌های زندگی

-         تغییرات جمعیتی و بیمه‌های زندگی

 

وضعیت مطلوب و راهکار

-         متنوع سازی محصولات بیمه زندگی

-         مبانی جدید تشکیل سرمایه (نظیر طلا، سهام، ... ) در بیمه‌های زندگی

-         مشوق‌ها و امتیازات برای پوشش بیمه زندگی

-         نقش دولت، نهاد ناظر و سایر نهادها در توسعه بیمه‌های زندگی 

 

© کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت بیمه ایران معین می باشد.